Inspiration COVİD-19’un toplumda oluşturduğu korku ve kaygı tüketici alışkanlıklarını da yansımış, tüketicileri daha az harcamaya ve sadece ihtiyaç duyduklarını satın almaya yöneltmiştir.

Bu süreçte tüketicilerin markalardan temel beklentileri hijyen ve sağlık ekosistemi çevresinde şekillenmektedir. Bu beklentiye karşılık verebilmek ve tüketici güvenini yeniden tesis etmek için, evlere kurye, teknik servis gibi mobil çalışanları ile ürün ve hizmet sunan şirketlerin, çözümler üretmesi ve bu sayede kendi ekonomik aktivitelerinin de sürekliliğini sağlamaları gerekmektedir.

What it does

Evlere ürün ve hizmet götüren mobil çalışanlarımızın vücut sıcaklıkları Akıllı Giyilebilir Sistemler ile anlık olarak ölçülecektir. Ayrıca mobil çalışanlarımıza periyodik olarak yapılacak testlere göre dijital sağlık sertifikası verilecektir. Müşterilerimiz, evine gelecek kişinin anlık vücut sıcaklığını ve en güncel sağlık sertifikasını uygulama üzerinden izleyecektir. Bu sayede hem çalışanlarımız ve ailelerinin sağlığı güvence altına alınacak hem de müşteri güveni tesis edilecektir.

How I built it

Çağrı merkezimizi arayıp çağrılarını ertelemek isteyen veya tedirgin olduğunu belirten müşterilerimizin salgın döneminde arttığı bilinmektedir. Ayrıca bu çözümü yemek dağıtımı sektöründe hizmet veren Zomato gibi şirketler uygulamaya alarak müşterilerin güvenini kazanmayı amaçladığı görülmektedir. Çalışanların da bu testleri istediği ve testlerin devlet tarafından sanayi bölgelerinde ücretsiz olarak veya şirketler tarafından düşük bir ücret ödeyerek yaptırıldığı görülmektedir.

Challenges I ran into

Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında, kişilerin sağlık verilerin işlenmesi ve müşteriler ile paylaşılması konusunun üstesinden gelmek için çalışmalar yürütüyoruz.

Accomplishments that I'm proud of

Projemizi hayata geçirmek amacıyla, takım olarak güçlü bir strateji ve detaylı çalışılmış bir plana sahibiz. Problemi doğru şekilde tanımlıyor, müşteri beklentilerini ön planda tutan bir anlayışla kolay, hızlı ve düşük bir maliyetle devreye alınabilecek bir çözüm sunuyoruz. Ayrıca, farklı uzmanlıklara ve farklı bakış açılarına sahip bir ekip olarak projeyi yürütüyor, bu yetkinliklerimiz sayesinde olası risk ve fırsatlarımızı yönetiyoruz. Güçlü iç ve dış iletişime sahip bir ekip olarak çalışıyoruz.

What I learned

Sıcaklık ölçüm teknolojiler, ölçüm verilerinin taşınması ve izlenebilir hale getirebilmesi için gerekli donanım ve yazılım mimarisi hakkında epey bilgi edindik. Ayrıca bu süreçte birbirinden değerli mentörler ile tanışıp onlarında yönlendirmelerini almış olduk. Anketler ile müşteri eğilimlerini toplayıp analiz ettik.

What's next for WeAReSafe

Fikrimizin ilk çıktılarını prototip üzerinden denemek. Akabinde başta Arçelik servis ve bayileri olmak üzere hizmet sektöründe yaygınlaştırılması

+ 19 more
Share this project:

Updates