Nereden ilham aldık?

Hepimiz yaşam koşulları ve gündelik koşturma içinde çokça stres yükü edinip bunları omuzlarımızda taşıyoruz. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte tırmanışa geçen bu yükü bazen çevremizle dertleşerek bazen bir uzmanla görüşerek bazen de teknolojiyle çok iç içeysek bir meditasyon uygulamasıyla azaltmaya çalışıyoruz. Tam bu noktada aklımıza bazı sorular takıldı:

Yanımızda her zaman biri olmuyor. Bazı olayları çevremizle paylaşmak istemiyor bazılarını da paylaşmaya değer bulmuyoruz. Belki bir uzmanla görüşmek istiyor ama maddi sıkışıklıklar ya da sosyal kaygılar taşıyoruz. Danıştığımız bir uzman varsa da onu her zaman yanımızda taşıyamıyoruz. Sadece meditasyon yaparak da her sorunun üstesinden gelemiyoruz.

Yani öyle ya da böyle kendi başımızın çaresine bakmamız gerekiyor. İyi ama nasıl?

Telapy de tam buradan doğdu...

Ne Yapar?

Telapy, Metakognitif Terapi, BDT, Sanat Terapisi gibi bilimsel terapi ekollerine ait, yüz yüze terapilerde etkinliği çok yüksek olan egzersizleri cebinize getiriyor. Bunu yaparken sizi sorularla boğmayan görsel ağırlıklı bir arayüz kullanıyor. Üstelik egzersiz süreçlerini oyunlaştırarak sizi hep zinde tutuyor.

Telapy bilimsel altyapısının verdiği güçle düzenli kullanımda sadece stres yükünüzü azaltmakla kalmıyor aynı zamanda ruhsal dayanıklılığınızı da arttırıyor. Bir nevi ruhunuzu gym e götürüyorsunuz :)

Nasıl yaptık?

Yapım aşamasında :)

Karşılaştığımız zorluklar neler oldu?

Uygulamanın neler yapabildiğini ve bunları nasıl yapabildiğini anlatmak konusunda zorluklar yaşadık.

Gurur duyduğumuz başarılar

Kısa sürede fikri projeye dönüştürme konusunda çok yol aldık. Uygulamayı anlatma konusunda iyileştik.

Ne öğrendik?

Daha önce üstüne düşünmediğimiz bazı sorular olduğunu gördük. Bunları öğrendik. Üstüne düşünüp nasıl çözeceğimizi bilmediğimiz bir kaç konuda da çok güzel fikirler aldık.

Telapy için sırada ne var?

Telapy' e can vermek :)

Soru Cevap için dosya linki aşağıdadır:

https://docs.google.com/document/d/1Dsd1AmdiLg-ENXndiHiMw5-nrJNTBwwtqIUWvxj8QDQ/edit

Built With

Share this project:

Updates