Inspiration

Eskiden grup üyelerimizinde başına gelen problemlerden ilham aldık. Ardından internet üzerinde şikayetvar.com, twitter gibi platformlarda yaptığımız incelemelere göre insanların bu konu üzerine bizim gibi çok fazla şikayetleri olduğunu gördük. Aynı zamanda araştırmalarımıza göre bu uygulamanın herhangi bir eşi benzerinin Türkiye'de bir banka tarafından yapılmadığını farkettik.

What it does

Aslında özünde insanların tüm aboneliklerinin yönetiminin tek bir uygulama üzerinden yapmasını sağladık. İnsanlar Yapı Kredi bankasının uygulamasına girdikleri zaman anasayfadaki menünün içerisinden tek bir ekranda direkt olarak hangi platformlara abone olduklarını, hangi aboneliğinin aylık ne kadara mal olduğunu görebilecekler. İstedikleri zaman aynı ekran üzerinden aboneliklerini tek tuşla sonlandırabilecekler. Aynı zamanda insanların kişisel finans yönetimini kolaylaştıran bir uygulama.

How we built it

Öncelikle bu 2,5 günlük süreçte https://miro.com/app/board/o9J_ldJ2S_Q=/ üzerinden projemizde adım adım ilerledik. Ekibimizde rol dağılımı yaptık. Problemimiz hakkında bildiklerimizi, neyi öğrenmek istediğimizi tespit ettik.Problemimiz hakkında cevap aradığımız sorularu takım koçlarımıza ve mentorlarımıza sorduk. Zaman geçtikçe problemimiz için bulacağımız çözümlerde daha da derine indik. Yurt dışındaki örnek bankaların uygulamalarını inceledik. Ardından nasıl yapabiliriz sorularını problemimize yönelttik. Yaratıcı fikirler geliştirdik ve bunları gruplandırarak aralarından en iyi fikirlerimizi seçtik. Ardından da konseptimizi oluşturduk. Son olarakta çözümümüzü protipledik.

Challenges we ran into

Prototipimizi oluştururken başta canva programını kullanıyorduk ama görüntü kalitesinin düşürdüğünü farkettik. Ardından takım koçumuzun bizi yönlendirmesiyle Marvelapp programını kullanmaya başladık. Prototipimizi kaliteli bir şekilde oluşturduk ama daha önce kullanmadığımız bir program olması nedeniyle çok zamanımızı aldı. Zaman kısıtı bizi çok zorladı.

Accomplishments that we're proud of

Çevremizdeki insanlara google.forms üzerinden oluşturduğumuz anketleri paylaştık. Sadece çevremizde bile yaklaşık 200 civarında insanın bizimle aynı sıkıntıyı yaşadığını gördük. İnsanların ortak bir problemini gideriyor olmak bizim için çok gurur vericiydi.

What we learned

Problemler karşısında takım olarak beyin fırtınası yaptığımızda çok kolayca üstesinden geldiğimizi öğrendik. Marvelapp programını öğrendik.

What's next for SubHub

Daha çok dijitalleşme...

Built With

Share this project:

Updates