Inspiration

Çeşitli patojenlerin (bakteri, virüs, akar vb.) dışarıdan gelen kargolar, sipariş edilen yemekler, alışveriş malzemeleri, kişisel malzemeler ve giysilerin üzerinde belirli bir süre canlılıklarını devam ettirmeleri evden çıkmayan kişiler için bile hastalık riski oluşturmaktadır. Enfekte olma riskine ek olarak bu ürünleri ev ortamında sterilize etmek için uzun zaman ve emek harcanması önemli bir diğer problemdir. Ayrıca genel olarak evlerde kullanılan kimyasal sterilizasyonun (alkol veya diğer deterjan türü kimyasallar kullanılarak) yiyecek, kıyafet, elektronik vb. ürünlere uygun olmaması farklı bir çözüm ihtiyacını doğurmaktadır. Bu nedenlerden dolayı yaşam alanlarını dışarıdan gelen patojen (virüs, bakteri, akar vb.) tehlikesine karşı otomasyona dayalı bir sterilizasyon çözümüyle kendisini ve sevdiklerini korumak isteyen herkesin problemlerini çözmek için böyle bir projeye imza attık.

What it does

SterilU evinizde, arabanızda veya ofisinizde buzdolabı içi, torpido gözü, bagaj, ayakkabılık, raf, çekmece, fırın, mutfak dolabı, gardrop veya çamaşır sepeti gibi kapalı alanlara konularak içeride bulunan her türlü eşyayı ve ortamı birkaç dakika içerisinde patojenlere karşı sterilize eden taşınabilir bir cihazdır. Cihaz hem mobil uygulama hem de üstündeki düğmelerle aktive edilip programlanabilmektedir. Güvenlik önlemi amacıyla, cihazda bulunan sensörler bir hareket veya ortam ışığı algıladığında cihazı otomatik olarak kapatarak evdekilerin güvenliğini sağlar.

How I built it

Kompakt tasarım ve mobil uygulama uyumluluğu sayesinde her türlü yaşam alanında (ev, ofis, otomobil vb.) sterilizasyon ihtiyacını karşılayacaktır. Üzerinde bulunan hareket ve ışık sensörleri sayesinde UV ışığın olası tehlikelerine karşı korunmanızı sağlayacak bir cihaz olacaktır. Bu sayede piyasadaki ürünlere kıyasla daha güçlü bir UV ışık kaynağına sahip olup tam bir sterilizasyon sağlayacaktır.

Accomplishments that I'm proud of

Sadece fikir aşamasında olan ürünümüzün tasarımını, kullanıcı anketini ve proje detaylarını bu Hack The Normal hackathonu süresince tamamlayabilmiş olmak ekibimiz adına büyük bir başarı, tutku ve azim örneğidir.

What's next for SterilU

Ticarileşme ve ürün haline gelebilmek için yatırım desteği bulma.

Built With

+ 7 more
Share this project:

Updates