Wstęp

Hej! Z tej strony zespół SleipnJs. Temat tegorocznego hackatonu był dosyć skomplikowany ale widzimy, że większość zdała egzamin. Teraz nasza kolej. Na Hackarok 2021 przygotowaliśmy projekt o nazwie Ankieta Obywatelska.

Zgodność z tematyką konkursu

Prawdziwa teraźniejszość - temat mocno otwarty, ale za to dający szerokie pole do popisu. Z czym nam się kojarzy obecna teraźniejszość? Dyskusje ekologiczne, Protesty, Covid, Nauczanie i praca zdalna, ... To są tematy, którew ostatnim czasie mocno dominują w naszym społeczeństwie. Dlatego też długo wisiały na naszej tablicy zanim ostatecznie wybraliśmy projekt. Ankieta Obywatelska to podsumowanie tych szystkich tematów, dla którego nie znaleźliśmy bezpośredniej konkurencji. Jasne, istnieją stronki typu Google Formsy czy podobne, ale tam ciężko trafić na coś co naprawdę nas interesuje. Ankieta Obywatelska to generator a jednocześnie zbiór ankiet i petycji poruszających różne tematy społeczne. Teraźniejszość? Bo dotyczy tu i teraz, bo troszczy się o obywateli, bo pozwala im odnaleźć miejsce, w którym mogą wyrazić swoje zdanie. A myślimy, że każdy lubi myśleć, że jego głos ma znaczenie. Dlaczego "prawdziwa"? Bo odpowiednio dobrany system weryfikacji w maksymalnie możliwym stopniu ograniczy możliwość zagłosowania wielokrotnie przez tą samą osobę, jednocześnie nie narażając użytkownika na niepotrzebne męczenie się z wypełnianiem groma formularzy rejsetracyjnych

W trakcie projektu zmagaliśmy się z kilkoma problemami, lecz najbardziej dotknął nas chyba brak snu. Całe szczęście wszystko co sobie zaplanowaliśmy, udało nam się dociągnąć do końca! Jesteśmy z tego powodu zadowoleni!

Hacknarök to była świetna zabawa! Widzimy się w następnym roku!

Share this project:

Updates