Inspiration

İçimizden biri Nejla teyze. Nejla teyze karın ve mide ağrısı şikayeti ile hastaneye gidiyor. Doktor, Nejla teyzeye gastrit teşhisi koyuyor. Reçetesine de şurup ve ağrı kesici yazıyor. Nejla teyze ilaçlarını doktor tavsiyesiyle kullanmaya başlıyor. Zaman zaman ağrıları artsa da ilacını kullanmaya devam ediyor. Dile kolay! Nejla teyze bu ilacı 3 yıl kullanıyor çünkü ona gastrit teşhisi konuyor ve bu 3 yıl boyunca devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Nejla teyzede şiddetli ağrılar ve sancılar başlıyor. Hemen hastaneye gidiyor ve asıl problemin gastrit değil safra kesesinde oluşan iltihap olduğunu öğreniyor. Acilen Nejla teyzeyi ameliyata giriyor ve safra kesesi alınıyor. O günden sonra Nejla teyze herhangi bir ağrı ve sancı yaşamıyor. Böyleye yanlış teşhis ve tedavinin nelere yol açtığı bir kez daha gözler önüne seriliyor. Nejla teyze, Modimu’nun kurucu ortaklarından Burak arkadaşımızın annesi. İşte bizim hikayemiz Nejla teyze ile başlıyor!

What it does

Modimu hayatı kolaylaştırır. Sağlık yolculuğunda senin en iyi arkadaşın olur ve seni bir an bile yalnız bırakmaz. Seninle birlikte savaşır, seninle birlikte mücadele eder.

How we built it

Yan komşu Nevin teyze, bakkal Mehmet amca, bankacı Merve Hanım, ticarette ün salmış Hakkı Bey. Modimu, herkesin sağlık arkadaşı olmak için yola çıktı. Sağlını düşünen, iyi olman için uğraşan ve her zaman yanında olan bir arkadaş. Toplumdan her kesimin anlayabileceği, basit, sade ve kullanıcı dostu ara yüzümüz ile arkadaşlık ilişkilerimiz güçlendi.

Challenges we ran into

Arkadaş olmak hiç kolay değil. Gerçek ve samimi bir bağ kurmak gerekir. Özellikle de sağlık arkadaşı olmak istiyorsan güven en önemli meseledir. Modimu, kullanıcıları ile KVKK kapsamında güvenli ve gizli bir bağ kurmak için birçok zorlukla karşılaştı, karşılaşmaya da devam edecektir.

Accomplishments that we're proud of

3 haftalık kısa bir sürede Modimu kullanıcı çevresini yurt içinde sınırlı tutmayıp ingilizce versiyonuyla yurt dışından da kullanıcı edindi.

What we learned

Herkesin sağlık yolculuğunda hem iyi bir arkadaşa hem de daha iyi hissetmeye ihtiyacı olduğunu öğrendik.

What's next for Modimu

Koronavirüs modülümüzden sonra 8 kronik hastalığın modüllerini ekleyerek kullanıcıların sağlık yolculuğunda arkadaşlık etmek en büyük arzumuz.

Built With

+ 4 more
Share this project:

Updates