Inspiration

Test çözerken matematikte zorlanmamız

What it does

1-7.sınıfa kadar olan matematik problemlerini çözüyor.

How we built it

Flutter ile mobil uygulamayı yaptık.Bu veritabanına(Firebase) soruları yolluyor.Buraya yollanan soruları çözen bir python kodu var. Bu kod soru metninden ve cevap şıkkından aradaki işlemi(nasıl çözüldüğünü)buluyor.

Challenges we ran into

Bundan önce cevaptan yola çıkmadan da yapmayı denedim ama çok zordu ve sağlıklı bir sonuç alamadım. Buda cevaptan yola çıkarak yapmamızı gerektirdi.

Accomplishments that we're proud of

Problemleri çözebilen bir uygulama yok ve biz bunu cevap alma fedakarlığını göstererek çözdük.Kullanıcıya sesli ve yazılı olarak soruyu anlatabildik. Flutter kullanarak geliştirdik bu sayede zamandan tasaruf ederek İOS,Android ve web olarak aynı anda geliştirme yapabildik.

What we learned

Firebase python ve flutterı aynı anda kullandığım ilk projem bunu öğrenmemde yardımı oldu.Dil işleyerek soru çözmenin ne kadar zor olduğunu öğrendik.

What's next for Math Key

İleride algoritmayı desteklicek YZ ve Oyunlaştırma ile kullanıcıya daha doğru çözümler ve eğlenceli bir ortam sunabilecek. Actions on Google kullanarak geliştirdiğimizde ise Sesli Asistan,Google Home Series'te de çalışabilir hale gelicek.Bu cihazlar sadece ses ile çalıştığından bu platformu kullanmamız gerekiyor.Uygulamada oluşan veritabanından yeni sorular oluşturacağız. Yayın evleri ile Math Key destekli kitaplar yayınlayarak test kitaplarını bir tık daha öteye taşıyacağını düşünüyoruz.

Built With

Share this project:

Updates