High concept

Náš hlavný protagonista Bogdan je Poľským exorcistom ktorý sa snaží v poapokalyptickom svete plnom diablov prežiť. Jeho hlavným cieľom je poraziť celú demonskú rasu a navrátiť svet aspoň z časti do pôvodného stavu, s podporov jeho pomocníka Marczinka za pomoci vodky a jeho slávnej brokovnice sa vydáva na jeho dobrodružstva.

Genre

Naším cieľom je vytvoriť akčnú hru obsahujúcu prvky adventúry s dotykom roguelike prvkov. Pretože sa nám v našom tíme veľmi páči arkádový vizuálny štýl sme sa rozhodli našu hru založiť na 2D pixel art štýle. No naša hra nekončí tu. Naša hra si taktiež zapožičia pár prvkov z RPG žánru, konkrétne skill tree a itemy ovplivnujúce priamo staty hráča a jeho inventára.

USP

USP pre našu hru by bol samotný fakt že jej podobných hier je aktuálne na trhu len zopár. Obľúbenosť týchto žánrov za posledné roky len stúpla a preto dúfame že sa naša hra vďaka tomuto uchytí dostatočne rýchlo. Aj keby nie hra zaujme vlastnoručne robeným pixel artom či zaujímavom mechanikou hry.

Inšpirácia

Najväčšou inšpiráciou pre nás bol poľský animovaný seriál Egzorcysta (Vymítač) a indie RPG hra Binding of isaac.

Princíp hry

Základná logika hry, je prechádzanie z miestnosti do miestnosti smerom k bossovi a počas tejto cesty získať čo najviac vylepšení a zabiť všetkých nepriateľov.

Herný engine

Rozhodli sme sa pracovať s herným enginom Godot, keďže obecne nemáme veľké skúsenosti s hernými enginmi a Godot nám na prvý pohľad prišiel prijateľnejší pre začiatok ako Unity, alebo Unreal.

Na čo sme hrdý

Všetky animované assety sú robené nami. Počas vývoja sme sa rozhodli, že herné objekty a assety si budeme z prevažnej väčšiny robiť sami. Mimo pomerne náročných objektov prostredia sú všetky assety naše. Napríklad hlavná postava, nepriatelia, zbrane atď. K príslušným assetom sme vytvorili aj animácie. K postavám pohyb, smrť a úder, k zbraniam animáciu nabitia zbrane. Taktiež sme implementovali mnoho funkcionalít ako itemy v mape ktoré poskytnú dočasný buff, implementovanie skill tree ktorý zvyšuje staty permanente, hud bar ktorý zobrazuje náboje životy a stav munície. V hud bare ak hráč dostane damage ale heal tak sa to zobrazí v hud bare na tvári hlavného hrdinu (Bogdana). Určite by som vyzdvihol aj rôznorodosť nepriateľov(2 x basic enemy, 2 x boss). Všetky hlášky a cutscény sú nami vytvárané a dabované podľa seriálovej predlohy.

Taktiež sme si k hre vytvorili vlastný príbeh s poľským dabingom. Vytvorili sme pomerne veľa zvykových záznamov, ale bohužiaľ sme ich využili len pár

Čo sme sa naučili

Vytvárať si vlastné assety, pracovať so scénami a hernou slučkou.

Credits (Assets) :

Itemy v pozadí, Pasca

Built With

  • godot
+ 1 more
Share this project:

Updates