Problem

Studenci, jak to studenci - na kasie nie śpią, a piwko piją bardzo ochoczo. Dobrze byłoby wiedzieć, gdzie można napić się tanio, zwłaszcza będąc w obcym mieście.

Rozwiązanie

Stworzyliśmy aplikację, która pobiera naszą lokalizację za pomocą GPS, a następnie, korzystając z początkowej bazy informacji o barach jest w stanie powiedzieć ile kosztuje piwo w barach, które znajdują się niedaleko nas.

Informacja o cenie piwa będzie pochodzić bezpośrednio od użytkowników aplikacji. W skrócie: właśnie pijesz piwo, które kupiłeś za 5 zł - wysyłasz informację o tym przez apkę, jest to widoczne dla innych, jeżeli ktoś inny będzie w stanie potwierdzić, że to piwo rzeczywiście tyle kosztuje, podbija wiarygodność informacji w apce i w efekcie informacja jest widoczna na znaczniku mapy.

Dodatkowe funkcjonalności

W czasie budowania projektu wpadł pomysł, że można dodać dodatkowe informacje o barze, który planuje się odwiedzić. Wprowadziliśmy 5 przykładowych informacji: czy jest bilard, ogródek piwny, parkiet, telewizor, karaoke. Można to oczywiście dowolnie rozbudowywać (dla koneserów pewnie przydatna byłaby lista dostępnych piw)

Share this project:

Updates