Inspiracja do napisania aplikacji pochodzi prosto z życia studenckiego kiedy to niejednokrotnie zdarzyło nam się wyrzucać do śmieci przeterminowane jedzenie. Postanowiliśmy temu zapobiec tworząc 'inteligentny' organizator będący wsparciem dla lodówki (lub w ogólności spiżarki). Podstawowy trzon programu stanowi aplikacja mobilna napisana na Windows Phone 8.1, która przechowuje zawartość naszej lodówki. Dodatkowym elementem projektu jest strona www, na której znajdują się przepisy kulinarne oraz interfejs dzięki któremu użytkownicy mogą synchronizować swoje dane pomiędzy różnymi urządzeniami. 
Program, posiadając informację o produktach i ich dacie ważności, sugeruje użytkownikowi potrawy celem najefektywniejszego wykorzystania zapasów. Jego interfejs jest bardzo prosty i intuicyjny i nie wymaga od użytkownika dużego nakładu czasu.
Na dzień dzisiejszy, najważniejsze funkcjonalności aplikacji to obsługa książki kucharskiej, przechowywanie produktów oraz możliwość tworzenia list zakupów. Następnym etapem pracy będzie integracja tych elementów i dodanie takich funkcjonalności jak np.: sugerowanie potraw na podstawie posiadanych produktów czy dodawanie i ocenianie przepisów przez użytkowników.
Aplikacja ta prawdopodobnie nie rozwiązuje problemu głodu na świecie, ale pozwala nam zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia.
Share this project:

Updates