Asteroid Strike Game

High concept

Po apokalypse sa hlavná postava musí dostať znovu na povrch zeme, pretože zásoby jedla a vody pomaly v úkryte dochádzajú a je preto potrebné nájsť nové zásoby. Hráč má na starosti ovládanie tejto hlavnej postavy vo svete, kde bude musieť získať potrebné zdroje na prežitie, pričom bude musieť čeliť rôznym prekážkam. Úlohou hráča je, aby so svojou postavou nepodľahol vonkajšiemu svetu, prežil a dostal sa do cieľa.

Genre

survival, RPG, 2D

USP (Unique Selling Points)

nové assety, vlastná grafika, príbeh hry

Persona

Meno: Jacob Reyes

Vek: 23

Vlastnosti: impulzívny, introvert, racionálny

Obľúbené filmy: The Walking Dead, The Rain

Obľúbené hry: Minecraft, Last of Us, 7 Days to Die

Obľúbené aktivity: Prechádzky v prírode, hranie hier a čítanie kníh s apokalyptickou tematikou

Market Research

Minecraft - žánrovo podobná survival hra, kde je potrebné získavať potravu, pričom hráč má možnosť prejaviť svoju kreativitu a popri hraní stavať stavby a vyrábať zložitejšie veci z jednoduchších. Vo svete je mnoho príšer, ktoré sa snažia hráča zabiť, preto je potrebné si nájsť vhodné vybavenie na svoju obranu. Minecraft je jedna z najpopulárnejších hier, pretože hra má veľa možností. Zábavu nájdu hráči, ktorí chcú byť najsilnejší a mať tie najlepšie veci ale aj takí, ktorí si radi postavia svoj domček a zveľadia si okolie.

Základom okolia, terénu a stavieb sú kocky alebo bloky, z ktorých sa skladá celý svet a je možné ho modifikovať pridaním nových blokov alebo odobratím pôvodných. Hra je singleplayer ale aj multiplayer, pričom je známe že každá multiplayer hra s kamarátmi býva väčšia zábava a otvára nové možnosti. Ostatné survivor hry sú založené na veľmi podobných princípoch. Často bývajú nepriateľmi zombie, čo nachádzame aj v hre Minecraft. Hra minecraft bola oficiálne vydaná v roku 2011. Hra je 3D. Svet je nekonečný a je generovaný procedurálne.

Rules

  • Pohyb do 4 svetových strán
  • Hráč nesmie prísť do styku s nakazeným
  • Zdravie hráča nemôže klesnúť na nulu
  • Hráč nedokáže prechádzať cez steny ani vodu
  • Cieľom hráča je prežiť a urobiť všetko pre to potrebné, ako môže byť zabíjanie nepriateľov, získavanie potravy zo zvierat alebo rastlín ktoré sa v prostredí nachádzajú
  • Mäso sa smie konzumovať len tepelne upravené, v opačnom prípade hráčovi odoberie život
  • Vyrábať predmety je možné len na miestach na to určených

Storytelling

Chlapec menom Adam študoval na univerzite astrológie. Hviezdy, kométy, vesmírne planéty boli jeho záľubou od malíčka. Počas štúdia na univerzite sa zaľúbil do dievčiny menom Eva, ktorej záľubou boli taktiež planéty a všetko vesmírne okolo toho. Jeden večer, kedy bol Adam sám a Eva na druhej strane krajiny, sledoval vesmírnu oblohu a na základe jeho výpočtov zistil, že na zem spadne onedlho meteorit. Upozornil na to Evu a keďže boli od seba ďaleko boli rozdelení a každý v inom úkryte. Meteorit, ktorý dopadol na Zem zničil všetko čo bolo živé a Adam musí ísť na povrch zeme a čeliť rôznym nástrahám, kvôli tomu, že dochádzajú zásoby a zároveň sa chce dostáť k svojej obľúbenej polovičke.

Built With

  • godot
Share this project:

Updates