Jesteśmy drużyną, która poznała się podczas wydarzenia AGHacks. Wybraliśmy temat związany z jedzeniem, ponieważ sami uwielbiamy jeść. Uznaliśmy, że częstym problemem ludzi, zwłaszcza studentów, jest brak pomysłu na przepis, pomimo że w domu mają różne składniki. Nie każdy jest kucharzem-magikiem, który potrafi wyczarować coś z niczego... A nasza aplikacja w tym pomoże! ;)

Aplikacja Cook Me App pozwala na wyszukanie przepisu, na podstawie wybranych wcześniej składników, podając procentowy wskaźnik dopasowania (np. mając 7 na 10 potrzebnych produktów, przepis jest trafny w 70%). Istnieje również możliwość zawężania wyników wyszukiwania przepisów, poprzez zaznaczenie szczegółowych preferencji (np. przepisy wysokokaloryczne, wegetariańskie, szybkie itp.).

Nasz zespół składa się z dwóch UX designerów oraz dwóch android developerów. Pracę rozpoczęliśmy od stworzenia papierowych makiet aplikacji. Rozpisanie poszczególnych kroków pozwoliło nam na zaprojektowanie logicznej struktury korzystania z aplikacji oraz dopasowanie treści i etykiet. Następnie stworzyliśmy projekt graficzny poszczególnych ekranów. Kolejne etapy to postawienie serwera, budowa bazy oraz prace nad wdrożeniem layoutu.

Początkową trudnością, która opóźniła prace nad projektem, był brak internetu.

Osiągnięciem, z którego jesteśmy zadowoleni jest projekt graficzny i struktura aplikacji. Aktualne działanie nie jest jeszcze w pełni gotowe, ale ciągle trwają prace nad wdrożeniem.

Planujemy rozwój aplikacji i stworzenie dodatkowych funkcjonalności, np.:

  • możliwość logowania
  • dodawanie autorskich przepisów użytkowników korzystających z aplikacji
  • dodawanie opinii i ocen przepisów
  • możliwość dodania ulubionych przepisów do schowka
  • licznik kalorii
  • stworzenie miejsca dla udostępniania zdjęć dla szerszego grona użytkowników ( działanie podobne do serwisu Instagram, tylko w wersji kulinarnej)
  • możliwość promowania przepisów i produktów przez znane marki (przepisy sponsorowane).

Built With

Share this project:

Updates