Inspiration

Pandemia COVID-19 spowodowała konieczność zmiany naszego dotychczasowego trybu życia. Ze względu na przejście na pracę w trybie zdalnym i ograniczenie kontaktów coraz częściej czujemy się samotni. Jednocześnie obecne obostrzenia i zarządzenia zmuszają nas do unikania kontaktów w rzeczywistości, a także utrudniają poznawanie nowych osób. Samotność może odbić się w negatywny sposób na zachowaniu balansu w życiu oraz zdrowiu psychicznym.

CLOSER powstało z myślą o tych, którzy czują potrzebę poznania nowych osób przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego. Chcemy ułatwić budowanie nowych znajomości i przyczynić się do walki z samotnością bez konieczności wychodzenia z domu.

What it does

Na podstawie krótkiej ankiety dopasujemy do użytkowników jedną lub kilka osób, z którymi w wybranym przez siebie terminie będą mogli porozmawiać online. Rano, w dniu spotkania, użytkownicy otrzymują link do spotkania na podany numer telefonu lub e-mail. Sami decydują, jak często będą brać udział w spotkaniach i jak długo będą one trwały

How we built it

Nasz interfejs graficzny został zbudowany z wykorzystaniem WordPress i Typeform. Żądania z interfejsu graficznego przetwarzane są z wykorzystaniem serwera, który został napisany przy użyciu technologii Ruby on Rails. Do łączenia ludzi w grupy został wykorzystany indeks Jaccarda, służący do wyznaczenia współczynnika podobieństwa zbiorów zainteresowań. Ponadto, zaimplementowane jest wysyłanie SMS-ów i maili.

Challenges we ran into

Jest to nasz pierwszy Hacknarök, dlatego bardzo zaskoczeni byliśmy zwięzłością tematu. Mieliśmy nie lada zagwozdkę, co dokładnie moglibyśmy zrobić. Intensywna burza mózgów i przejście przez wiele, często zbyt oderwanych od rzeczywistości pomysłów, pozwoliło nam na stworzenie koncepcji projektu CLOSER.

Accomplishments that we're proud of

W bardzo dobrym tempie udało nam się spełnić wszystkie wstępne założenia projektowe. Aplikacja działa poprawnie i skutecznie łączy ludzi do rozmów. Całość wygląda estetycznie i zachęca do skorzystania z możliwości CLOSER.

What we learned

Podczas wydarzenia nauczyliśmy się lepiej współpracować w grupie, dzięki czemu mogliśmy efektywniej pracować. Jednocześnie, każdy z nas mógł poznać nowe technologie, które wykorzystywaliśmy po raz pierwszy w projekcie. Sądzimy, że efektywnie wykorzystaliśmy ten krótki, ale bardzo intensywny czas.

What's next for [%0|%0] CLOSER - Bliskość mimo odległości

Chcemy wprowadzić preferencje dla użytkowników, dzięki czemu będziemy mogli lepiej dopasowywać grupy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Planujemy wprowadzić system rankingu użytkowników, który będzie miał dodatkowy wpływ na skład tworzonych rozmów.

Share this project:

Updates