Zacznę od tego, że moja koleżanka wczoraj zrezegnowała w dalszym uczestnictwie w wydażeniu, a ja musiałam wczoraj po poludniu zmienić temat pracy i pracować sama.

Dzisiaj ja zaprezentuję Państwu tylko swój pomysł. Bardzo przepraszam za możlewe blędy w tekstie, uczę się języka polskiego dopiero rok. Miałam pewien pomysł wcześniej, ale tylko teraz mogłam to opisać. To jest pomysł na aplikację do smartfona. Co to jest za aplikacja i jaki problem współczesnego społeczeństwa ona może rozwiązac? Na pewno większość z nas spotykała się z czymć takim: dwie osoby kupiły laptopy, i jedna mówi tylko o tym że kupiła go w fajnym kolorze, a druga zamiast że mówić o kolorach, mówi o go parametrach. Lub inna sytuasja, kiedy kolega mówi, że we weekend pił dobre piwo i jadł smaczne ciastko, chce polecać to kolegom, ale zapomniał jak ono nazywa się. Ale co on mógł bym zrobić, gdy by miał ten program? Po prostu, po oplacie towaru on mógłby zrobić zdyęcie swego paragonu lub faktury. A wszystko inne program zrobił by zamiast niego. W pierwszej kolejności aplikacja konwertowała by informacje ze zdięcia w tekst, dodała by tą informację do bazy danych i przekazała to jego kolegom. Gdy oni będą używać tej aplikacji, w bardzo krótkim czasie wszystcy będą mieli informasję o tym, co i gdzie kupił ich kolega, co jest najwięcy razy kupowane przez nich i przez innye osoby z najbliższego otoczenia i w jakich sklepach. Teraz ja chchałam bym przejść do prezentacji i stworzonego interfejsu samej aplikacji. Po poierwsze – potrzeba zalogować się w samej aplikacji przez stronę Facebook lub inną sieć społecznościową. Jest to potrzebne do tego, że by mieć dostęp do grona znajomych i lokalizacji użytkownika. Po zalogowaniu zobaczymy tytułową stronę aplikacji. W pierwszym rzędzie zobaczymy okięko wyszukiwarki, które będzie z nami na każdej stronie naszej aplikacji. Niżej zobaczymy informację, co było ostatnio kupione przez naszych kolegów, top-sklepy, w których koledzy coś kupowali i towary na które są promocje w tych sklepach. Z tych rzędów będzie mógł użądkownik wejść na strony wszystkich towarów i sklepów, sprawdzić gdzie są najtańsze, gdzie te sklepy się znajdują, czy jest tam dobra obsługa i jak ocenili je jego znajomi. Dla przykładu, stworzyłam strony Sera Gauda i sklepu Auchan, tak że na każdym slajdzie możemy zobaczyć w lewej górnej części strony pomarańczowy przycisk.

Jest on potrzebny do tego, żeby z każdej strony naszej aplikacji moglibyśmy wrócić do początkowej strony. Gdy go naciśniemy, trafiamy na początkową strone – zobaczymy spis treści. Pierwszy punkt - to profil użytkownika, gdzie są o nim podstawowe informacje, potrzebne do funkcionowania aplikacji. Drugi punkt – to lista zakupów użytkownika. Tam zobaczymy kiedy, gdzie i w jakim sklepie dokonał zakupów (gdy nie będzie polęczenia GPS , to tą informacje odczytamy z paragonu), nacisnąć na jeden z nich – zobaczymy przykład paragonu i wszystkie zakupy. Dla przykładu – jego ostatnie zakupy.

Trzeci punkt – znajomi – ta lista musi być przeniesiona ze strony Facebook.com W czwartym będzie mieściła się informacja o zakupach znajomych użytkownika, a konkretnie – ile jego znajomych kupiło taki samy towar. Piąty punkt to informacja o tym, ile mieszkańców okręgu gdzie użytkownik mieszka, kupiło ten sam produkt.
A w ustawieniach można będzie wybrać język aplikacji, warunki wykorzystania z GPS, itp. Jaka jest wygoda z tej aplikacji? Możemy dostawać pieniądze od sklepów za zamieszczenie ich na naszej liście i także za to, że dodajemy towary z ich sklepów do naszej listy ofertowej (wtedy to zainteresuje więcej ludzi) Jak z tego ludzie będą korzystali w przyśłości? Ludzie są w większości lieniwyni i nie każdy będe chciał za każdym razem dostawać komurkę i robić zdęcia. Ale ja liczę na popularyzację GoogleGlass i innych podobnych technologji, więc aplikacja będzie miała więcej aktualizacji.

Built With

Share this project:

Updates