Herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeye çalıştığınız takdirde bu siteye ulaşılamıyor hatası almanız mümkün. Bu sorunun kaynağı kimi zaman kullanıcıya ait olduğu gibi bazı durumlarda internet sitesinden de kaynaklı olabiliyor. Bundan dolayı sorunun kaynağını öğrenmek, yaşanan hatanın çözümü için önem teşkil ediyor. Eğer kullanıcıdan dolayı bir hata söz konusu ise kişinin bilgisayarında çeşitli ayarlamaları yapması mümkün. Eğer sorun siteyle ilgilisiyle ne yazık ki yapabileceği pek bir şey bulunmuyor.

Bu siteye ulaşılamıyor Hatası Nasıl Çözülür? Öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun yanında farklı bir internet sitesine erişmeyi de deneyebilirsiniz. Eğer internetinizde sorun var ise farklı sitelere erişmeniz mümkün olmayacaktır. Ancak farklı adresleri görüntüleyebiliyorken sadece belirli bir site için ulaşılamıyor hatası alıyorsanız sitenin alan adı ve hostingi ile ilgili bir sorun oluşmuş olabilir. Nitekim bu da sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığını kanıtlıyor. Bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorsanız yapabilecekleriniz şu şekilde sıralanabilir:

• Bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. • Modeminize reset atın. • Ağ bağlantınızı sıfırlamayı ve tekrardan internete bağlanmaya deneyin. • Hız testi yaparak internetinizin o anki hızını ölçebilir ve bağlantıda sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz. • Farklı bir internet tarayıcısı kullanmayı deneyin.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyor ise farklı bir yol olarak kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısını silip baştan yüklemeyi de denemeniz mümkün. Windows işletim sistemini kullanıyorsanız ‘’Programlar ve Özellikleri’’ sekmesine gelerek kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısını bilgisayardan kaldırın. Cihazı yeniden başlattıktan sonra internet tarayıcısını tekrar indirerek kurabilirsiniz. Mobil Cihazlar İçin Çözüm Yöntemi Benzer problem sadece bilgisayarlar ile sınırlı kalmıyor. Bunun yanında iPhone ve Android işletim sistemli cihazlarda da ne yazık ki bu hata alınabiliyor. Bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalırsanız tarayıcıyı kapatıp tekrar açmayı deneyin. Aynı şekilde ön belleği temizlemeyi ve kullandığınız tarayıcı tarafından telefona veya tablete yüklenen verileri silmeyi deneyin.

Built With

Share this project:

Updates